Державна програма протезування
У зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації в Україні постійно зростає кількість осіб з інвалідністю. Для відновлення функціонування та ефективної реабілітації такі особи потребують допоміжних засобів реабілітації, які можна отримати через Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю.
Держава гарантує забезпечення високоякісними сучасними протезами та іншими засобами реабілітації, що дають змогу відновити втрачені функції, адаптуватися до нових умов та повернутися до активного соціального життя.
У межах програми ви можете не лише безоплатно отримати протез або інший засіб реабілітації, а й послуги з його ремонту, заміни та обслуговування. Вам нададуть підтримку на всіх етапах — від подання заяви і до отримання самого виробу.
У 2024-му на протезування держава спрямувала понад 5 мільярдів гривень.
Це дозволило майже 108 тисячам українцям отримати більш як 416 тисяч засобів реабілітації. Зокрема, у Рівненській області 12 267 засобами було забезпечено 3 044 людини на суму понад 120 млн гривень.
Уся актуальна інформація про державну програму протезування зібрана на одному ресурсі — онлайн-платформі, яку запустили Міністерство соціальної політики України та Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю. Відвідайте її за посиланням ➡️ protez.msp.gov.ua.
Актуальні новини
Заява про забезпечення засобом реабілітації: що потрібно знати
Одна заява — декілька засобів реабілітації: як подати та на що звернути увагу. Докладне роз'яснення, як і куди можна подати заяву про потребу в допоміжному засобі реабілітації (ДЗР). Розглядаються усі можливі варіанти — онлайн та особисте звернення до уповноваженої установи.
Мінсоцполітики спростило подання заяв для отримання засобів реабілітації. На Соціальному порталі Мінсоцполітики soc.gov.ua з'явилася можливість подавати заяву про забезпечення засобом реабілітації. Зараз сервісом можуть скористатися люди, які пройдуть оцінювання повсякденного функціонування експертними командами з 1 січня 2025 року.
Уряд розширив можливості для військових отримати високофункціональні протези. Учасники бойових дій можуть отримувати високофункціональний протез без проведення первинного протезування, якщо це рекомендовано мультидисциплінарною реабілітаційною командою (МДРК), а також у всіх випадках високої ампутації кінцівки або подвійної ампутації.
Підтримка захисників: у Мінсоцполітики підвищили граничні ціни на високофункціональні протези